Respublikos g. 94, LT-42136, Rokiškis Tel. (8 458) 71 233, faks. (8 458) 71 420. Įstaigos kodas 188772248
 

Kontaktai

Paieška
 
 

LATLIT Interreg

 
 

Kultūros sostinė

 
 

Rokiškio autobusų parkas

 
 

bck
lapkritis 2019
fow
P
A
T
K
P
Š
S
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
Renginys
Paroda
Konferencija
Diskoteka
Festivalis
Spektaklis
Visos kategorijos
 
 

Svetainės lankomumas

Viso apsilankė37909937
Šiandien8590
Dabar naršo213
 

Naujienos

Gyventojams

Turistams

Verslininkams

Gyvenimo atvejais

Biblioteka – ne tik vieta, skirta skaityti knygas

Biblioteka – ne tik vieta, skirta skaityti knygas

2019-11-14

Skambant pianino muzikos garsams vakar iškilmingai atidaryta Rokiškio rajono savivaldybės Juozo Keliuočio viešoji biblioteka. Kad šis, į miesto centro architektūros kompleksą įsiliejęs pastatas atvertų duris ir džiugintų lankytojus, prisidėjo daugybė žmonių: nuo specialistų iki vadovų, nuo statybininkų iki įstaigos darbuotojų. Kiekvieno iš jų indėlis yra be galo svarbus – šiandien Rokiškis gali didžiuotis turėdamas modernią ir šiuolaikišką biblioteką.

Lapkričio 17-oji – Pasaulinė neišnešioto naujagimio sąmoningumo diena!

Lapkričio 17-oji – Pasaulinė neišnešioto naujagimio sąmoningumo diena!

2019-11-14

Rokiškio rajono savivaldybė prisijungia prie Pasaulinės neišnešiotų naujagimių savaitės minėjimo ir nuo lapkričio 13 iki 20 d. purpurine spalva apšvies Rokiškio krašto muziejų. 

Korupcijos prevencija – vienas iš būdų užkirsti kelią korupcijos atsiradimui ir plėtrai

Korupcijos prevencija – vienas iš būdų užkirsti kelią korupcijos atsiradimui ir plėtrai

2019-11-14

Rokiškio rajono savivaldybės tarybos Antikorupcijos komisija, vykdydama Korupcijos prevencijos politikos programą, inicijavo mokymus korupcijos prevencijos tema.

Pasak rajono mero Ramūno Godeliausko, Rokiškio rajono savivaldybės tarybos nario ir Antikorupcijos komisijos pirmininko iniciatyva itin sveikintina ir naudinga. „Tai puikus komisijos pirmininko darbo pavyzdys“, - įvertino rajono vadovas.

 

Pasieniečio įvadinio mokymo kursai per 15 savaičių

Pasieniečio įvadinio mokymo kursai per 15 savaičių

2019-11-13

Kviečiame įsilieti į Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnų gretas. Susidomėjote? Tačiau tam reikia turėti aukštąjį arba aukštesnįjį išsilavinimą, taip pat ir nepriekaištingą reputaciją. 2020 m. sausio 13-ąją, Pasieniečių mokykloje prasidės įvadinio mokymo kursai. Per 15 savaičių – jau būsi pasienietis!

 

Šildymo sistemų subalansavimas leis taupyti šilumą
 
 

Naujienos

Spausdinti

INFORMACIJOS APIE MELIORACIJĄ ATMINTINĖ

2019-10-30

ŽEMĖS SKLYPO SAVININKUI/NAUDOTOJUI PRIKLAUSANTYS MELIORACIJOS STATINIAI

Žemės sklype esantys melioracijos statiniai yra žemės sklypo priklausiniai ir nuosavybės teise priklauso žemės sklypo savininkui/naudotojui, išskyrus valstybei nuosavybės teise priklausančius melioracijos statinius. Drenažo rinktuvai, kurių skersmuo mažesnis nei 12,5 cm yra žemės sklypo savininko/naudotojo nuosavybė.

VALSTYBEI PRIKLAUSANČIOS MELIORACIJOS SISTEMOS BEI ĮRENGINIAI

Valstybei nuosavybės teise priklauso: sureguliuoti upeliai, grioviai, nuvedantys vandenį nuo daugiau kaip vieno žemės savininko ar kito naudotojo sklypo, juose esantys melioracijos statiniai, tvenkinių, kurie ribojasi su dviejų ir daugiau žemės savininkų ar kitų naudotojų žeme, hidrotechnikos statiniai, polderiai ir kitos melioracijos sistemos, jeigu jose mechaniškai keliamas vanduo, kanalizuoti grioviai ir drenažo rinktuvai, jeigu jų skersmuo yra 12,5 cm ir didesnis ir jeigu jie yra pastatyti už valstybės lėšas, nepaisant to, kas yra žemės sklypo, kuriame yra šie melioracijos statiniai, savininkas.

/Melioracijos įstatymas, 3 straipsnis/

ŽEMĖS SKLYPŲ SAVININKŲ/NAUDOTOJŲ TEISĖS

1) Žemės sklypų savininkai/naudotojai turi teisę nemokamai gauti informaciją iš valstybinių institucijų apie melioracijos programas ir techninius dokumentus apie jų žemėje esančius melioracijos statinius.

2) Jei savininko žemėje statomi nauji ar rekonstruojami valstybiniai melioracijos statiniai, savininkas turi teisę reikalauti melioracijos statinių projekto ir jo ekspertizės;

3) Įstatymų nustatyta tvarka reikalauti atlyginti nuostolius, padarytus atliekant melioracijos darbus bendro naudojimo ar valstybei priklausančiose melioracijos sistemose kitų asmenų (arba atsiradusius ne dėl žemės sklypo savininko kaltės)

ŽEMĖS SKLYPŲ SAVININKŲ/NAUDOTOJŲ PAREIGOS

1) Žemės savininkai/naudotojai turi leisti statyti, prižiūrėti, remontuoti bei rekonstruoti jų žemėje melioracijos statinius, reikalingus kitų savininkų žemei melioruoti.

2) Melioracijos statinius naudoti pagal paskirtį; skubiai remontuoti, jei dėl gedimo gali būti padaryta žala kitiems savininkams/valstybei bei derinti žemės kasimo darbus su kitų sklypų savininkais/valstybinėmis institucijomis.

3) pagal iš anksto suderintą su statytoju darbų grafiką leisti atlikti valstybei nuosavybės teise priklausančių melioracijos statinių priežiūros, remonto arba rekonstravimo darbus.

/Melioracijos įstatymas, 5-6 straipsniai/

PAGRINDINIAI MELIORACIJOS GRIOVIŲ TECHNINĖS PRIEŽIŪROS REIKALAVIMAI

Saugant melioracijos griovius nustatoma:

1) Iki 15 m. pločio griovio priežiūros juosta. Tai pagriovio ruožas, prasidedantis nuo griovio šlaito viršutinės briaunos, reikalingas melioracijos technikai (ekskavatoriui, šienapjovei, krūmų smulkinimo mechanizmui ir kt.) dirbti ir iš griovio iškasamoms sąnašoms skleisti. Joje draudžiama statyti statinius (išskyrus hidrotechnikos), tverti tvoras, sodinti medžius ir krūmus.

2) 1 m. pločio daugiamečių žolių apsauginė juosta, kurią galima arti tik persėjant žolę. 

Krūmai ir nukirstų krūmų kelmai melioracijos griovio šlaituose neraunami, o šalinami rankiniu ar mechaniniu būdu.

Griovių šlaitus ir pagriovius būtina kasmet šienauti.

Už bebrų užtvankas grioviuose atsakingi medžioklės plotų naudotojai.

SAUGANT POŽEMINĮ DREDAŽO TINKLĄ DRAUDŽIAMA:

1) Be žemės savininko žinios ir derinimo su institucijomis valstybei nuosavybės teise priklausančius melioracijos statinius kasti melioruotą žemę giliau kaip 0,7 m.

2) Išleisti nuotekas į drenažo sistemas.

/Melioracijos techninis reglamentas MTR 1.12.01:2008/

 

Komentarai

Jūsų el. paštas
 
 

Rašyti komentarą

Jūsų vardas:
Komentaras:
 
Apsaugos kodas:
secimg
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Kaip mus rasti?

Respublikos g. 94, LT-42136, Rokiškis Tel. (8 458) 71 233, faks. (8 458) 71 420 Biudžetinė įstaiga Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre Įmonės kodas 188772248

Aktuali informacija

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „elektroniniai valdzios vartai“

 

 

 

 

 

 

 

DARBO LAIKAS

Pirmadienį, antradienį, trečiadienį ir ketvirtadienį — nuo 8 val. iki 17 val. Penktadienį — nuo 8 val. iki 15 val. 45 min. Pietų pertraukos laikas — nuo 12 val. iki 12 val. 45 min.

©2015 Rokiškis Sprendimas: Fresh Media. Naudojama EasyWeb 3.2 sistema