Respublikos g. 94, LT-42136, Rokiškis Tel. (8 458) 71 233, faks. (8 458) 71 420. Įstaigos kodas 188772248
 

Kontaktai

Paieška
 
 

Prenumerata

Užsiprenumeruokite naujienas
 
 

bck
rugpjūtis 2017
fow
P
A
T
K
P
Š
S
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
Renginys
Paroda
Konferencija
Diskoteka
Festivalis
Spektaklis
Visos kategorijos
 
 

Svetainės lankomumas

Viso apsilankė11134673
Šiandien10572
Dabar naršo198
 

Naujienos

Gyventojams

Turistams

Verslininkams

Gyvenimo atvejais

NEATSARGUS ELGESYS GALI KAINUOTI GYVYBĘ

NEATSARGUS ELGESYS GALI KAINUOTI GYVYBĘ

2017-08-11

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, šią vasarą ugniagesiai gelbėtojai iš vandens telkinių jau ištraukė 47 skenduolius, iš jų 4 nepilnamečius. Laimei, ugniagesiai išgelbėjo 6 gyventojus, iš jų 1 vaiką...

Informacija apie projektą „Parama maisto produktais IV“ Nr.EPSF-2016-V-04-01  Rokiškio rajono savivaldybėje.

Informacija apie projektą „Parama maisto produktais IV“ Nr.EPSF-2016-V-04-01 Rokiškio rajono savivaldybėje.

2017-08-09

Projekto tikslas - pagalba maisto produktais labiausiai nepasiturintiems asmenims...

Informacija dėl paramos teikimo bičių laikytojams už papildomą bičių maitinimą

Informacija dėl paramos teikimo bičių laikytojams už papildomą bičių maitinimą

2017-08-03

Bičių laikytojams iš dalies atlyginamos išlaidos, tiesiogiai susijusios su papildomu bičių maitinimu...

Apsaugok save ir kitus  žaibuojant ir griaudėjant perkūnijai

Apsaugok save ir kitus žaibuojant ir griaudėjant perkūnijai

2017-08-01

Gerokai atšilus orams žmonės skuba mėgautis vasara. Kad jos neapkartintų nelaimės, ugniagesiai pataria gyventojams nepamiršti atsargumo...

 
 

Naujienos

Spausdinti

Pianistės Gold Tatz koncertas

2017-08-01

Šių metų rugpjūčio 13 dieną Rokiškį aplankys ir neeilinį koncertą rokiškėnams padovanos pasaulinio lygio pianistė Golda Tatz.

Apie garsios atlikėjos nuopelnus, apdovanojimus, laimėjimus, koncertus, festivalius galima daug parašyti.Pateikiu keletą citatų iš spaudos: „Tai-labai gili, išraiškinga interpretatorė“,(„New York times“JAV,), “Nepaprasta virtuozė , stulbinanti savo aiškiu, tiksliu prisilietimu“(„Tagblat“Vokietija).

Golda Vainberg-Tatz gimė Lietuvoje, mokėsi Čiurlionio mokykloje,vėliau emigravo į Izraelį, mokėsi Tel Avivo Muzikos akademijoje, Manhatan ir Juilliard muzikos akademijose.

Pianistė koncertavo daugelyje pasaulio šalių,yra dalyvavusi Zalcburgo Mozarteum, Šanchajaus internacionaliniam, Ispanijos Puigcerda , Sankt-Peterburgo Rūmai, Vilniaus festivaliuose.

Golda Tatz yra daugelio tarptautinių konkursų laureatė (Maurice Clairmont Izraelyje, pasaulinio pianistų konkurso Cincinatyje, Paryžiuje ir daugelio kitų).

Tai –tik nedidelė jos laimėjimų ir pasiekimų dalelė.Mane itin sujaudino solistės noras aplankyti Rokiškį ,Kamajus, aplankyti senelio,(taip Golda iki šiolei vadina šviesaus atminimo kunigą Antaną Gobį), kapą, o taip pat  Rokiškio bažnyčią ir, prisiminus savo mamytę, jos atminimui, atlikti  garsiąją F.Šuberto „Ave Maria“.

Goldos Vainberg –Tatz gyvenimo istorija ypatinga.Perskaičiau keletą straipsnių apie jos mamos, giminaičių likimą,apie tuos skaudžius gyvenimo, likimo vingius.Bebaimis kunigas Antanas Gobis išgelbsti mažą mergaitę Juditą Zakšteinaitę,(būsimą Goldos mamą), duoda jai kitą vardą – mergaitė tampa Terese Mašyte, ją priglaudžia, užaugina ,išmokslina ir pastebėjęs, kad mergaitė turi gražų balsą leidžia mokytis muzikos, (vėliau Judita tampa dainininke.Daug metų ji dirbo Lietuvos nacionalinėj filharmonijoj).O kai, Judita pareiškė norinti tapti katalike, kunigas jai nepritarė:“Per daug sunaikinta jūsų žmonių.Jūs privalote prikelti savo tautą“.

Goldos prašymu aš pati ne kartą lankiausi Rokiškyje, ne kartą ten koncertavau, ir visada nueidavau pasimelsti ir padėti gėlių ant kunigo A.Gobio kapo.Dažnai pagalvodavau:o jei gyvenimas būtų pakrypęs kitaip... Kunigo pasiaukojimo dėka mes turime nuostabią , mylinčią, kupiną dėkingumo ,gerumo, nepamirštančią savo istorijos, pasaulinio lygio muzikantę, pianistę Goldą Tatz.Ji man pasakojo, kad savo vaikystę kartu su broliu Zalmanu leisdavo žaisdama zakristijoje ,šventoriuje,o per Kalėdas visa Vainbergų šeima sugužėdavo pas kunigą. Kunigas taip pat aplankydavo savo globotinius, ypač per Peisach - žydų Velykas.

 Lankydamasi JAV,mačiausi su  Golda,kuri išliko be galo paprasta, dėmesinga, puikiai kalbanti lietuviškai, visada atrandanti laiko ir dalyvaujanti lietuvių bendruomenės renginiuose.Niekada nepasakytum, kad ši trapi, nepaprastai graži, išlaikyta moteris yra viena ne tik geriausių  atlikėjų, bet ir pedagogių.Ji - profesorė garsiojoje Juilliard ir Manhatan muzikos akademijose, dažnai kviečiama į pianistų konkursus,  vertinimo komisijas, yra daugelio garsių organizacijų garbės narė.

Jos noras aplankyti Rokiškį, prisiminti vaikystę, padovanoti klausytojams koncertą kelia pasigėrėjimą ir didžiulį dėkingumą.

Rugpjūčio 13 dieną, sekmadienį garsioji pianistė Mišių metų atliks F. Šuberto “ Ave Maria“, dainuojant šių eilučių autorei, o 15 val. rokiškėnai kviečiami į krašto muziejų. Išgirsime programą, kurią Golda Tatz  prieš mėnesį su didžiuliu  pasisekimu atliko Niujorko prestižinėje Steinway koncertų salėje. Girdėsime  J.S.Bach-Busoni, L.van Bethoveno, M.Ravelio, F.Šopeno, C.Debussy kūrinius fortepijonui.

 

Laukiame koncerto ir džiaugiamės galėdami prisiliesti prie genialios muzikos, atliekant neeilinei atlikėjai.

 
 
 
 

Kaip mus rasti ?

Respublikos g. 94, LT-42136, Rokiškis Tel. (8 458) 71 233, faks. (8 458) 71 420 Biudžetinė įstaiga Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre Įmonės kodas 188772248

Aktuali informacija

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „elektroniniai valdzios vartai“

 

 

 

 

 

 

 

Rekvizitai

©2015 Rokiškis Sprendimas: Fresh Media. Naudojama EasyWeb 3.2 sistema