Respublikos g. 94, LT-42136, Rokiškis Tel. (8 458) 71 233, faks. (8 458) 71 420. Įstaigos kodas 188772248

Naujienos

Gyventojams

Turistams

Verslininkams

Gyvenimo atvejais

 

Naujienos

Spausdinti

Šalčiai didino mokesčius už šilumą

2018-03-12

AB „Panevėžio energija“ duomenimis vasario mėnesio sąskaitos už centralizuotai tiekiamą šilumą rokiškėnams vidutiniškai 9 proc. didesnės nei šių metų sausio mėnesį.

Šį vasarį Rokiškyje vidutinė lauko oro temperatūra siekė 7,1 0C šalčio, sausio mėnesį – 2,1 0C šalčio, o toks šaltas mėnuo buvo prieš du metus – 2016-ųjų sausį, kai vidutinė lauko oro temperatūra sudarė 8,2 0C šalčio.

 

50 kv. metrų ploto buto savininkas šildymui daugiabučiuose namuose šių metų vasario mėnesį vidutiniškai išleis 55,50 euro. Toks butas vidutiniškai suvartojo 960 kWh šilumos ir vieno kv. metro šildymas vidutiniškai kainuoja 1,11 euro. Prieš mėnesį tam pačiam plotui šildyti vidutiniškai prireikė apie 895 kWh , o vidutinės sąskaitos už šią šilumą sudarė apie 51,50 euro.

 

Skirtingi šilumos suvartojimai

Šių metų vasarį mažiausiai energijos naudojo daugiabučiai, kuriuose 50 kv. metrų ploto butų šildymui vidutiniškai suvartota apie 620 kWh. Čia mokėjimai už šilumą yra mažiausi ir sudaro apie 36 eurus. Vieno kv. metro šildymas tokiuose namuose vidutiniškai kainuoja 0,72 euro. Prieš mėnesį tam pačiam plotui šildyti vidutiniškai reikėjo apie 585 kWh šilumos, o vidutinės sąskaitos už šią šilumą sudarė apie 33,50 euro.  

 

Didesnių sąskaitų sulauks prastos būklės daugiabučių namų gyventojai. Daugiausia šilumos vartojo namai, kurių butuose 50 kv. metrų ploto šildymui reikėjo vidutiniškai 1395 kWh šilumos, o tai buto savininkui vidutiniškai kainuos apie 80,50 euro. Vieno kv. metro šildymas tokiuose namuose vidutiniškai kainuoja 1,61 euro. Prieš mėnesį tam pačiam plotui šildyti vidutiniškai reikėjo 1315 kWh šilumos, o vidutinės sąskaitos už šią šilumą sudarė apie 75,50 euro.

Šilumos kaina vienoda

Palyginus vasario mėnesio šilumos mokesčius su sausiu, didžiausią įtaką mokesčių dydžiui turėjo ne šilumos kaina, kuri vasarį gyventojams brango 0,7 proc., o šilumos suvartojimas. Visiems vartotojams šilumos kaina taikoma vienoda, skiriasi tik kiekvieno namo šilumos suvartojimas.

 

Norint žinoti bendrą tendenciją, ar šilumos kaina didėja, ar mažėja – reiktų vertinti vidutinę metinę šilumos kainą. Suskaičiavus 2017 m. vidutinę metinę AB „Panevėžio energija“ tiekiamos šilumos kainą, 2017-ieji buvo pigiausi per šešerių metų laikotarpį.

 

Svarbi daugiabučio namo priežiūra

Mokesčiai už šildymą priklauso ne tik nuo suvartoto šilumos kiekio, kuriam įtakos turi ne tik lauko oro temperatūra, bet ir daugiabučių bei jų vidaus šildymo ir karšto vandens sistemų būklė, jų priežiūra ir eksploatavimas. Už tai atsakingi daugiabučių administratoriai ir šildymo bei karšto vandens sistemų prižiūrėtojai, kurie privalo analizuoti, kodėl namas suvartoja daug šilumos, ir apie priežastis informuoti gyventojus. Būtent administratoriai ir prižiūrėtojai, yra atsakingi už šilumos taupymą namo viduje, tolygų visų pastato patalpų šildymą ir karšto vandens tiekimą.  

 

Šilumos tiekimo įmonės atsakingos už nenutrūkstamą šilumos tiekimą vartotojams iki pastatų įvadų. Šilumininkai gyventojams teikia sąskaitas už šilumą, apskaitytą pastate įvadinio šilumos skaitiklio ir paskirstytą pagal Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos nustatytą metodiką, kurią, galiojančių teisės aktų tvarka, turi teisę pasirinkti patys šilumos vartotojai.

 

Informacija vartotojams

AB „Panevėžio energija“ vartotojai bendrovės interneto svetainėje www.pe.lt prisijungę prie Klientų savitarnos portalo gali peržiūrėti jiems pateiktas sąskaitas už sunaudotą šilumą ir karštą vandenį, jas atsispausdinti, apmokėti elektroniniu būdu bei deklaruoti karšto vandens skaitiklių rodmenis. 

 

Daiva Paulauskienė

AB „Panevėžio energija“

Atstovė spaudai 

 

 
 
 
 

Kaip mus rasti?

Respublikos g. 94, LT-42136, Rokiškis Tel. (8 458) 71 233, faks. (8 458) 71 420 Biudžetinė įstaiga Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre Įmonės kodas 188772248

Aktuali informacija

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „elektroniniai valdzios vartai“

 

 

 

 

 

 

 

DARBO LAIKAS

Pirmadienį, antradienį, trečiadienį ir ketvirtadienį — nuo 8 val. iki 17 val. Penktadienį — nuo 8 val. iki 15 val. 45 min. Pietų pertraukos laikas — nuo 12 val. iki 12 val. 45 min.

©2015 Rokiškis Sprendimas: Fresh Media. Naudojama EasyWeb 3.2 sistema